یک کمپین زشت رو به پایان است و فرانسه قبل از انتخابات نفسی می کشد


پا پل کربی، اخبار بی بی سی در پاریس

اولیویر شاسیگنول/ خبرگزاری فرانسه، نایب رئیس دادگاه لیون، سارا کبیر (C) با یک مگافون صحبت می کنداولیو شینول / خبرگزاری فرانسه

اعتراض وکلای فرانسوی پس از انتشار فهرستی از “وکلای حذف شده توسط شبکه افراطی” توسط شبکه افراطی

کارزار انتخاباتی شتابزده و گاه خشونت آمیز فرانسه به پایان رسیده است که با درخواست های تند رهبران سیاسی پیش از رای گیری کلیدی روز یکشنبه متوقف شد.

گابریل آتال، نخست وزیر میانه روز جمعه شب گفت که دولت راست افراطی “نفرت و خشونت را از بین خواهد برد”.

اما جردن باردلا، رهبر اتحاد ملی، رقبای خود را به رفتارهای غیراخلاقی و غیر دموکراتیک متهم کرد و از رای دهندگان خواست که بسیج شوند و اکثریت مطلق را به او بدهند.

از هر سه رای دهنده فرانسوی یک نفر از تظاهرات ملی (RN) یکشنبه گذشته در دور اول انتخابات پارلمانی حمایت کرد.

انتخابات ظرف یک هفته بین اولین دولت راست افراطی فرانسه در دوران مدرن و یک بن بست سیاسی برگزار می شود و رای دهندگان از وقوع آشوب در پیش رو، هر کسی که برنده شود، بیم دارند.

آب و هوا به حدی جدی است که 30000 پلیس اضافی در حال اعزام هستند.

جرالد دارونین، وزیر کشور گفت که 51 نامزد، معاونان یا فعالان حزبی مورد حمله فیزیکی افراد با پیشینه‌های مختلف، از جمله برخی که “خود به خود خشمگین” بودند، قرار گرفته‌اند.

در یک حادثه، این شبکه افراطی فهرستی از نزدیک به 100 وکیل “برای حذف” را پس از امضای نامه سرگشاده علیه تجمع ملی منتشر کرد.

رویترز/ Fabrizio Bensch پلیس در خیابانی نزدیک پوستری تبلیغاتی المپیک 2024 پاریس گشت می زند.رویترز/ فابریزیو بنش

پلیس قبلاً به المپیک پاریس اعزام شده است و اکنون برای رأی گیری روز یکشنبه مستقر شده است

تصمیم رئیس جمهور امانوئل مکرون برای فراخوانی آن کمتر از یک ماه پیش شوکه کننده بود، اما عواقب آن ناشناخته است.

هنگامی که رای دهندگان در مورد انتخابات صحبت می کنند، اغلب احساس تنش وجود دارد.

موهای کالتون پوشیده شده است و او می گوید که او و دخترش در شهرش در مرز بلژیک، جایی که RN در دور اول برنده شد، احساس ناراحتی فزاینده ای داشتند. «این یک تذکر یا یک نگاه است. با هر انتخابات بدتر می شود.”

در نزدیکی تورکون، جرالد دارمنن در تلاش است تا یک نامزد راست افراطی را که یکشنبه گذشته تنها با 800 رای از او عقب بود، حفظ کند.

تورکوئن

وزیر کشور فرانسه در شهر زادگاهش تورکن با یک نامزد محلی راست افراطی روبرو می شود

به همین دلیل نامزد جناح چپ، لزلی مورترو تصمیم گرفت از دور دوم کناره گیری کند تا شانس بیشتری برای شکست دادن RN به او بدهد.

از 500 کرسی برای تصاحب، 217 نامزد از جناح چپ جبهه مردمی جدید و ائتلاف آنسامبل ماکرون برای جلوگیری از پیروزی RN کنار رفتند. اگرچه ده ها مسابقه سه جانبه هنوز در راه است، 409 مکان اکنون در رقابت های رودررو تعیین می شود.

پس از دور اول، برخی از نظرسنجی ها به RN فرصتی برای کسب اکثریت مطلق در مجلس ملی داد.

نظرسنجی‌های نهایی کمپین نشان می‌دهد که دیگر در کار نیست. اگرچه مارین لوپن، رئیس RN معتقد است که آنها هنوز “شانس جدی” برای کسب 289 کرسی مورد نیاز برای کنترل مجلس دارند، نظرسنجی ها می گویند حدود 200 کرسی واقعی تر است.

یک نظرسنجی مهم که ساعاتی قبل از پایان کارزار انتخاباتی منتشر شد، نشان داد که سلسله‌ای از رد کردن ناشیانه از سوی نامزدهای چپ و میانه‌رو که در رده سوم قرار گرفته‌اند، امیدهای مارین لوپن، رهبر تظاهرات ملی، را برای نخست‌وزیر شدن در سنین پایین از بین برده است. 28 ساله .

جردن باردلا ابراز تاسف کرد: «ما بر تولد یک حزب ملنشون-ماکرون ریاست می کنیم. و این اتحاد شرم آور تنها با هدف جلوگیری از پیروزی ما شکل گرفت.»

جبهه مردمی متشکل از سوسیالیست ها، سبزها و کمونیست ها است، اما بزرگترین حزب آن فرانسه بدون فروتنی است که توسط متعصب رادیکال ژان لوک ملانشون رهبری می شود.

او به طور گسترده توسط رقبای خود به عنوان یک افراط گرا محکوم می شود و مطمئناً متحد رئیس جمهور امانوئل ماکرون نیست.

علیرغم توافق آنها برای دور نگه داشتن جناح راست افراطی، هیچ عشقی بین دو اردوگاه گم نشده است.

وزیر کشور گفت: «راست افراطی را نمی توان با چپ افراطی شکست داد.

میانه روهای ماکرون در جایگاه سوم نظرسنجی ها قرار دارند و خیلی پشت سر جبهه مردمی و همچنین تجمع ملی قرار دارند.

مارک در تورکون گفت: «در فرانسه، ما از مکرون خسته شده ایم و من بیشتر در مرکز هستم. هزینه زندگی بد است و ثروتمندان ثروتمندتر و فقرا فقیرتر شده اند.

رالی ملی کمپین خود را بر حضور در رسانه‌های آقای باردلا و مارین لوپن متمرکز کرده است و ادعاهایی مبنی بر اینکه «کاندیداهای فانتوم» در برخی مناطق تقریباً وجود ندارند، وجود دارد.

زمانی که یکی از نامزدهای اورلئان، الودی بابین، بدون تلاش زیادی برای تبلیغات انتخاباتی به دور دوم راه یافت، بعداً اصرار کرد که به مدت 10 روز بیمار بوده است.

RN به ویژه در مناطق روستایی محبوب است.

در منسی، شهری خواب آلود در ناحیه اسون در جنوب پاریس، متیو هیلر آخرین رویداد خود را به عنوان نامزد جبهه مردمی برگزار کرد. او پس از انصراف نامزد طرفدار مکرون، با نامزد RN، ناتالی دا کونسیسائو کاروالیو، روبرو می‌شود تا به رقیب چپ‌گرای خود شانس بیشتری برای مسدود کردن جناح راست افراطی بدهد.

متیو هیلر (راست) با یک حامی در منسی

متیو هیلر (راست) از جبهه مردمی جدید در دور دوم با RN در منطقه اسون در جنوب پاریس رقابت می کند.

آقای هیلر گفت که در حالی که وضعیت محلی نسبت به جاهای دیگر تنش کمتری داشت، برخی از مردم همچنان نگران بودند: “از میان رای دهندگانی که من ملاقات کردم، افراد زیادی هستند که از جردن باردلا می ترسند.”

بسیاری از سیاستمداران RN بر کاهش هزینه های زندگی و مقابله با نظم و قانون متمرکز هستند، اما برنامه های ضد مهاجرت آنها نگرانی های خاصی را ایجاد کرده است.

هدف RN ارائه “مزایای ملی” به اتباع فرانسوی نسبت به مهاجران در مشاغل و مسکن است و می‌خواهد به حق شهروندی خودکار فرانسوی برای فرزندان والدین خارجی پایان دهد، در صورتی که این کودکان پنج سال بین سنین 11 تا 18 را در فرانسه سپری کرده باشند.

تابعیت مضاعف نیز از دسترسی به ده ها شغل مهم محروم خواهد شد.

گابریل آتال، نخست‌وزیر فرانسه از «بی‌اطمینانی و اضطراب» در میان مردم فرانسه سخن گفت.

او گفت که حزبش در دور اول از خطر کسب اکثریت ژان لوک ملانشون جلوگیری کرد. خطر اکنون از سمت راست افراطی ناشی می شود، که سیاست های آنها “با طرح انگ زدن به برخی از هموطنان ما باعث ایجاد نفرت و خشونت می شود” و برای اقتصاد فرانسه فاجعه بار خواهد بود.

اما یکشنبه شب که بن بست وجود دارد و مسیر روشنی برای تشکیل دولت وجود ندارد، چه خواهد شد؟

تنها 20 روز تا بازی های المپیک باقی مانده است، این گمانه زنی وجود دارد که فرانسه ممکن است زمانی که میزبان چنین رویداد جهانی پرمخاطبی باشد، دولت یا نخست وزیری نداشته باشد.

آقای عطال که قبلاً پیشنهاد کرده بود دولت اقلیتش می تواند «تا زمانی که لازم باشد» بر سر کار بماند، جمعه شب بسیار مبهم تر بود.

او گفت: “هفته آینده، من نمی دانم که قرار است چه کار کنم، کجا قرار است انجام دهم.” اما من می دانم که این کار را برای چه کسی انجام خواهم داد: مردم فرانسه، این تنها چیزی است که برای من مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید