در نتیجه حمله هوایی روسیه، 100000 نفر بدون برق ماندند


در نتیجه حمله روسیه به تاسیسات انرژی در اوکراین، 100 هزار نفر در منطقه سومی در شمال غرب بدون برق ماندند.

اپراتور شبکه ملی Ukrenerga پس از اعتصابات که منجر به تعطیلی اضطراری مصرف کنندگان در شهر و منطقه سومی، هم مرز با روسیه شد، گزارش داد که کار برای بازگرداندن برق در حال انجام است.

به گزارش رویترز، به جز تاسیسات انرژی، گزارشی از تلفات یا خسارات وارده گزارش نشده است.

روسیه به حمله به تاسیسات انرژی در سراسر اوکراین ادامه می‌دهد و اغلب کشور را در خاموشی طولانی‌مدت فرو می‌برد و مردم شرایط گرم تابستان را بدون آب جاری، تهویه مطبوع، تحمل می‌کنند. یا تجهیزات پزشکی نجات دهنده زندگی.

فقط در سه ماه گذشتهبه گفته شرکت ملی انرژی Ukrenerga، اوکراین 9 گیگاوات ظرفیت تولید خود را از دست داده است و تمام نیروگاه های حرارتی خود را در اثر حمله دشمن از دست داده است و شاهد آسیب دیدن تمام نیروگاه های برق آبی خود توسط هواپیماهای بدون سرنشین یا حملات موشکی است.

به گفته اپراتور شبکه ملی، این برای تامین انرژی کل هلند در ساعات اوج مصرف کافی است و بیش از یک سوم قدرت اوکراین قبل از شروع تهاجم گسترده روسیه در فوریه 2022، کافی است.

لهستان برای کمک به مقابله با حملات روسیه، برق مازاد خود را به اوکراین انتقال داده است، اما اوکرنه گو برای خاموشی روزانه در سراسر کشور برنامه ریزی کرده است زیرا تولید داخلی و واردات برق نمی تواند کمبود را پوشش دهد.

ماریا تساتوریان از Ukrenergo به بی‌بی‌سی گفت که می‌دانست که خشم زیادی متوجه شرکت او به دلیل قطع برق اغلب، برای مدت طولانی و مشتریان بسیاری شده است. اما او می گوید راه دیگری وجود ندارد.

“ما داریم می جنگیم. انرژی یکی از اهداف تروریست های روسیه است. و واضح است که چرا: تمام زندگی ما، تمام تمدن ما بر پایه برق ساخته شده است.”

این بهایی است که ما برای آزادی می پردازیم.»

در همین حال، فرماندهی نیروی هوایی اوکراین در تلگرام گزارش داد که نیروهای پدافند هوایی اوکراین 24 فروند از 27 پهپاد کامیکازه شاهد را که روسیه در شب 5 تا 6 جولای به پرواز درآورده بود، سرنگون کرد.

گزارش شده است که پهپادها بر فراز مناطقی از جمله منطقه سومی با استفاده از ابزارهای پارازیت رادیویی الکترونیکی و پدافند ضد هوایی رهگیری شدند.

دیدگاهتان را بنویسید