فقط «خداوند متعال» توانست من را ترک کند


پا مایک وندلینگ در مدیسون، ویسکانسین و مکس ماتزا، اخبار بی بی سی

گتی ایماژ جو بایدن با جورج استفانوپولوس صحبت می کندگتی ایماژ

روز جمعه، آقای بایدن یک مصاحبه نادر در ساعات پربیننده با ABC News انجام داد

جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده گفت که تنها «خداوند متعال» می‌تواند او را متقاعد کند که به رقابت مجدد خود برای انتخاب شدن پایان دهد، زیرا او یک مصاحبه نادر در ساعات پربیننده برای کاهش نگرانی‌های دموکرات‌ها درباره نامزدی‌اش انجام داد.

در مصاحبه ای با ABC News در روز جمعه، آقای بایدن همچنین از شرکت در یک تست شناختی و انتشار نتایج برای متقاعد کردن رای دهندگان به اینکه برای یک دوره دیگر مناسب است، خودداری کرد.

“من هر روز یک تست شناختی دارم. هر روز این آزمون را قبول می کنم – هر کاری که انجام می دهم [is a test]او به جورج استفانوپولوس گفت.

این پیرمرد 81 ساله دوباره این ایده را که توسط برخی از مقامات دموکرات و کمک کنندگان بیان شده بود، مبنی بر اینکه باید پس از مناظره فاجعه بار خود با دونالد ترامپ در هفته گذشته، از جایگزین جوان کناره گیری کند، رد کرد.

در طول مصاحبه، آقای استفانوپولوس رئیس جمهور را تحت فشار قرار داد در مورد توانایی خود برای خدمت یک دوره دیگر، از آقای بایدن پرسید که آیا سلامتی و توانایی خود را برای پیروزی انکار کرده است.

آقای بایدن با بیان اینکه عملکرد ضعیف خود در هفته گذشته به دلیل خستگی و سرماخوردگی شدید است، گفت: “فکر نمی‌کنم هیچ کس بیش از من صلاحیت ریاست جمهوری یا پیروزی در این رقابت را داشته باشد.” او در این مصاحبه 22 دقیقه ای همچنین:

  • تلاش کرد تا ترس دموکرات‌ها را کاهش دهد و پس از مناظره با دونالد ترامپ پذیرفت و گفت که نظرسنجی‌هایی که با آنها صحبت می‌کرد می‌گفتند رقابت یک “پرتاب” بود.
  • پیشنهادات رد شده از طرف متحدان ممکن است از او بخواهند که دور بماند. او گفت: «این اتفاق نخواهد افتاد
  • از سؤالات مکرر در مورد اینکه چه چیزی باعث می شود او مسابقه را ترک کند خودداری کرد. او گفت: «اگر خداوند متعال فرود آمد و گفت: «جو، از مسابقه خارج شو»، من از مسابقه خارج می شدم. “خداوند متعال نمی گذارد”

رئیس جمهور به سؤالات واضح تر از صحنه مناظره هفته گذشته پاسخ داد، اما صدای او دوباره ضعیف و گاهی خشن به نظر می رسید.

این یک تضاد کامل با سخنرانی او در تظاهرات روز جمعه در مدیسون، ویس بود، جایی که آقای بایدن الهام گرفته عملکرد فاجعه بار خود را در مناظره هفته گذشته CNN تأیید کرد. “از آن زمان تاکنون حدس و گمان های زیادی وجود داشته است. جو قرار است چه کار کند؟” او به جمعیت گفت.

«اینجا پاسخ من است. من نامزد می شوم و دوباره پیروز خواهم شد.

بایدن می گوید: «من نامزد می شوم و دوباره پیروز خواهم شد

این مصاحبه و گردهمایی در زمان حساسی برای مبارزات انتخاباتی او برگزار می‌شود، زمانی که کمک‌کنندگان مالی و متحدان دموکرات در حال بررسی این هستند که آیا از او بمانند یا خیر.

طبق گزارش‌های رسانه‌های مختلف آمریکا، کمپین می‌داند که چند روز آینده می‌تواند تلاش مجدد او را برای انتخاب مجدد یا شکست دهد، زیرا بایدن به دنبال بازپس‌گیری جایگاهی است که پس از مناظره به رقیب جمهوری‌خواه خود، دونالد ترامپ، از دست داده بود.

آقای بایدن در حالی که در این تظاهرات روی صحنه می رفت، از کنار یکی از رای دهندگان رد شد که تابلویی را در دست داشت که روی آن نوشته شده بود: «از مشعل بگذر، جو». یکی دیگر از رای دهندگانی که در کنار سایت ایستاده بود، تابلویی را در دست داشت که روی آن نوشته شده بود «میراث را نجات بده، برو بیرون!».

آقای بایدن در یک گردهمایی پیش از پیروزی رکوردش در کاخ سفید گفت: «من همه این داستان‌ها را می‌بینم که می‌گویند من خیلی پیر شده‌ام». “آیا من برای ایجاد 15 میلیون شغل پیرتر از آن بودم؟” او گفت. آیا من برای پاک کردن بدهی دانشجویی پنج میلیون آمریکایی پیرتر از آن بودم؟

آیا فکر می کنید من برای شکست دادن دونالد ترامپ خیلی پیر شده ام؟ وقتی جمعیت گفتند نه، پرسید.

وی با اشاره به محکومیت ترامپ در نیویورک و سایر اتهامات علیه وی در پرونده های جداگانه، رقیب خود را «موج جنایت تک نفره» خواند.

برخی از رای دهندگان در یک گردهمایی در ویسکانسین به بی بی سی می گویند که آماده تغییر هستند

فشار بر آقای بایدن برای کناره‌گیری از زمان مناظره تشدید شده است، که با چندین مورد از دست دادن رشته فکری او مشخص شد و نگرانی‌هایی را در مورد سن و آمادگی ذهنی او افزایش داد.

برخی از کمک کنندگان بزرگ دموکرات شروع به اصرار بر خروج آقای بایدن کرد به عنوان یکی از نامزدهای حزب، علناً هشدار می دهد که اگر او جایگزین نشود، آنها از وجوه خودداری می کنند.

شرکت او در حال برنامه ریزی یک بازگشت تهاجمی است. همسر وی، جیل بایدن، و همچنین کامالا هریس، معاون رئیس جمهور، در حال برنامه ریزی یک کمپین انتخاباتی در این ماه برای سفر به همه ایالت های میدان جنگ هستند.

آقای بایدن که قرار است روز یکشنبه در تظاهرات دیگری در پنسیلوانیا سخنرانی کند، از حمایت معاون رئیس جمهور تشکر کرد. او به محتمل ترین نامزد برای جایگزینی او در حزب دمکرات پس از ترک پست تبدیل شده است.

واشنگتن پست گزارش داد که تیم ارشد آقای بایدن از فشارهای حزب دموکرات برای تصمیم گیری در مورد آینده نامزدی او در هفته آینده مطلع هستند.

گزارش‌ها روز جمعه منتشر شد مبنی بر اینکه حکیم جفریس، رهبر اقلیت مجلس نمایندگان، روز یکشنبه نشستی را با دموکرات‌های ارشد مجلس نمایندگان برای بحث در مورد نامزدی آقای بایدن برنامه‌ریزی کرده است.

اکنون چهار دموکرات مجلس نمایندگان از او خواسته اند که از رقابت کناره گیری کند: لوید داگت از تگزاس، رائول گریالوو از آریزونا، ست بولتون از ماساچوست و مایک کویگلی از ایلینوی.

رئیس جمهور بایدن خدمت بزرگی به کشور ما کرده است، اما اکنون زمان آن فرا رسیده است که او راه یکی از بنیانگذاران ما، جورج واشنگتن را دنبال کند و کناره گیری کند تا به رهبران جدید اجازه دهد تا قیام کنند و با دونالد ترامپ مخالفت کنند. رادیو آقای مولتون. ایستگاه WBUR در روز پنجشنبه.

با این حال، همانطور که ستاد انتخاباتی او به خبرنگاران گفت، هیچ یک از دموکرات‌های ارشد خواهان کناره‌گیری او نشدند.

روز جمعه، گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه سناتور مارک وارنر در تلاش است گروهی از سناتورهای دموکرات تشکیل دهد تا از آقای بایدن بخواهد از رقابت کناره‌گیری کند. گزارش ها، از جمله در واشنگتن پستپیشنهاد کرد که آقای وارنر عمیقاً از بحث CNN ناراحت شده است.

آقای بایدن بعداً روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت که می‌داند آقای وارنر «تنها کسی است که به این موضوع نگاه می‌کند» و هیچ‌کس دیگری خواستار استعفای او نشده است.

در همان روز، مائورا هیلی، فرماندار ماساچوست، دموکرات و متحد آقای بایدن، بیانیه‌ای صادر کرد و از رئیس‌جمهور خواست که «با دقت ارزیابی» کند که آیا نامزد دموکرات‌ها باقی می‌ماند یا خیر.

او گفت: «هر چه پرزیدنت بایدن تصمیم بگیرد، من تلاش می‌کنم تمام تلاشم را برای شکست دادن دونالد ترامپ انجام دهم.

جداکننده

اطلاعات بیشتر در مورد انتخابات آمریکا

جداکننده

برخی از رای دهندگان دموکرات نیز اعتماد خود را به توانایی بایدن برای نامزدی از دست داده اند. در نظرسنجی وال استریت ژورنال که روز جمعه منتشر شد، 86 درصد از دموکرات ها گفتند که از آقای بایدن حمایت خواهند کرد، در حالی که در ماه فوریه 93 درصد کاهش یافته است.

در یک تجمع در مدیسون، چند تن از هواداران بایدن به بی بی سی نیوز گفتند که آنها از پیشنهاد او برای انتخاب مجدد حمایت کردند و نگران فاجعه بحث نبودند.

“من نگران سلامتی او نیستم. سوزان شاتلیف، معلم مدرسه ابتدایی، 56 ساله، گفت: من فکر می‌کنم او می‌تواند تمام راه را تا انتخابات و فراتر از آن برود.

برخی می گفتند در حالی که آقای بایدن برای کلمات تلاش می کرد، باید به رقیب جمهوری خواه او توجه بیشتری شود. «در طول مناظره، [Trump] یه عالمه دروغ گفت چگونه این بدتر از کاری است که بایدن انجام داد؟» گرگ هاول 67 ساله گفت.

دیگران نگرانی بیشتری ابراز کردند. توماس لفلر، محقق بهداشت عمومی در مدیسون، می‌گوید: «می‌خواستم نگاهی مستقیم به ظاهر، رفتار و انرژی‌اش داشته باشم. من نگران توانایی او در شکست دادن ترامپ هستم.»

او گفت: “هر چه او بزرگتر شود، فکر می کنم این موضوع بیشتر مشکل ساز خواهد شد. اما من هر چه باشد به آبی رای خواهم داد.”

دیدگاهتان را بنویسید