جوایز برای گردشگرانی که در کپنهاگ زباله جمع می کنند


هیئت گردشگری این شهر اعلام کرده است که اگر گردشگران هنگام بازدید از کپنهاگ در چالش های سازگار با محیط زیست شرکت کنند، غذاها و فعالیت های رایگان دریافت خواهند کرد.

این طرح آزمایشی که از 15 جولای آغاز می شود، جاذبه های توریستی پایتخت دانمارک را برای فعالیت هایی مانند جمع آوری زباله، استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی یا دوچرخه سواری در سطح شهر نشان می دهد.

به عنوان بخشی از این ابتکار، بازدیدکنندگان می‌توانند در ازای کار خود، ناهار، قهوه، لیوان‌های شراب و کایاک اجاره کنند.

این طرح “CopenPay”. به گفته هیئت گردشگری کپنهاگ، برای جبران “بار زیست محیطی” گردشگری طراحی شده است.

ریکه هولم پترسن، رئیس ارتباطات هیئت گردشگری می گوید: «وقتی به خارج از کشور سفر می کنید – وقتی به مکان های دیگر پرواز می کنید یا با ماشین سفر می کنید – آلودگی ایجاد می کنید.

یکی از چیزهایی که می توانیم تغییر دهیم این است که مردم را وادار کنیم تا در مقصدشان پایدارتر عمل کنند.»

خانم پترسن اذعان می کند که این طرح تنها یک “گام کوچک به سوی یک گذار سبز” است.

این پروژه “مبتنی بر اعتماد” است، به این معنی که سواری بعید است به اثباتی نیاز داشته باشد که فعالیت های زیست محیطی کامل شده است. او می‌گوید: «در برخی از جاذبه‌ها، ممکن است مجبور شوید عکسی از خود در حال دوچرخه‌سواری یا بلیط حمل‌ونقل عمومی خود را نشان دهید.

دولت به شرکت‌های پشت بام – از جمله موزه‌ها، بارهای روی پشت‌بام و موسسات خیریه کایاک سواری – برای شرکت در این طرح غرامت نمی‌پردازد. تاکنون 24 سازمان برای اجرای آزمایشی ثبت نام کرده اند.

بر اساس آمار دولتی، سال گذشته بیش از 12 میلیون شب در دانمارک در سراسر کشور ثبت شده است.

خانم پترسن فرض می‌کند که «درصد کمی» از بازدیدکنندگان شهر در آزمایشی که تا ۱۱ اوت ادامه خواهد داشت، شرکت خواهند کرد.

اوتی جاسپر، یک شهروند 25 ساله لندنی که در ماه آگوست برای کار به کپنهاگ سفر می کند، گفت که هنگام سفر از مایل های هوایی خود آگاه است. “این واقعاً می تواند اضافه شود – باید فکر کنید، آیا مهم است، آیا ارزشش را دارد؟ از بین همه کارهایی که می توانید انجام دهید، پرواز احتمالاً بدترین آلودگی است.”

او در مورد این طرح می گوید: “خیلی خوب است که آنها کاری برای آب و هوا انجام می دهند”، اما بعید است که در ازای دریافت جایزه، زمانی را صرف جمع آوری زباله کند.

از منظر انگیزشی، به نظر کمی تلاش است.»

اگر این طرح موفق تلقی شود، برای بقیه سال اجرا خواهد شد.

خانم پیترسون می‌گوید: «تصور کنید اگر مردم بتوانند ذهنیت سبزتری را با خود بازگردانند – اگر این یک یادگاری بود – شگفت‌انگیز خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید