حداقل 20 نفر در نتیجه حمله موشکی “عظیم” روسیه به شهرهای اوکراین کشته شدند


مقامات می گویند در پی حمله موشکی گسترده روسیه به شهرهای سراسر اوکراین، دست کم 20 نفر کشته شدند.

دست کم هفت نفر در یک حمله نادر در روز در کیف، پایتخت این کشور کشته شدند. شهردار این شهر گفت: بیمارستان کودکان مورد اصابت موشک قرار گرفت و تخلیه شد.

رئیس اداره نظامی شهر کریوی ریه در مرکز اوکراین گفت که دست کم 10 نفر در این شهر کشته شدند و سه نفر در شهر پوکروفسک در شرق اوکراین کشته شدند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین که به لهستان سفر کرده است، گفت که روسیه حدود 40 مایل به اهدافی در سراسر این کشور شلیک کرده است.

آقای زلنسکی که قرار است این هفته برای شرکت در نشست ناتو در واشنگتن به ایالات متحده سفر کند، گفت که روسیه به اوکراین «بسیار گسترده» حمله کرده است.

وی گفت: “شهرهای مختلف: کیف، دنیپرو، کریوی ریه، اسلاویانسک، کراماتورسک. بیش از 40 موشک از انواع مختلف. ساختمان های مسکونی، زیرساخت ها، بیمارستان کودکان آسیب دیدند.”

الکساندر ویلکول، رئیس اداره نظامی کریوی ریه در تلگرامی اعلام کرد که در نتیجه حمله به این شهر حداقل 10 نفر کشته و 31 نفر زخمی شدند. به گفته وی، 10 تن از آنان به شدت مجروح شده اند.

توده‌های دود در سراسر پایتخت، کیف، قابل مشاهده بود و ویدئویی که در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد، تخریب داخل و خارج بیمارستان کودکان احمدیت را نشان داد. هنوز مشخص نیست که آیا کسی در داخل آن مجروح شده است یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید