رای دهندگان راست افراطی فرانسوی می گویند که «ترفندهای کثیف» در انتخابات پیروز شد.


آیدا ووک/ بی بی سی کورین و سیلوی از مجلس ملی حمایت کردند که در انتخابات روز یکشنبه سوم شد آیدا ووک / بی بی سی

کورین و سیلوی از مجلس ملی حمایت کردند که در انتخابات روز یکشنبه سوم شد

کورین در حالی که فرزندانش در زمین بازی در Essine، حومه بوردو در فرانسه بازی می کردند، گفت: “پیروزی با حقه های کثیف از آنها ربوده شد.”

او نتوانست ناامیدی خود را از اینکه حزب مورد حمایتش، یعنی انجمن ملی راست افراطی، در انتخابات پارلمانی روز یکشنبه سوم شد، پنهان کند.

دوست او سیلوی افزود: “ما به تغییرات و دولت جمهوری مولداوی امیدوار بودیم.” اکنون باید آنچه را که بعدا اتفاق می‌افتد تحمل کنیم.»

تا روز یکشنبه، این ناحیه در اختیار گرگوار دو فورناد از RN بود. او پس از فریاد زدن “باید به آفریقا برگردند” یکی از بدنام ترین نمایندگان مجلس قبلی شد، زمانی که یک همکار سیاهپوست در مورد قایق نجات مهاجران در سال 2022 صحبت می کرد.

اما آقای دو فورناد با اختلاف اندکی پاسکال گوت، نامزد جناح چپ جبهه مردمی جدید (NFP) را شکست داد که بخشی از موج شوک موفقیت برای اتحاد بود.

خانم گوت که احساساتی شده بود به نتایج واکنش نشان داد و گفت که پارلمان جدید باید “به آنچه مردم فرانسه می خواهند گوش دهد” و “پیشرفت و عدالت اجتماعی” را ارائه دهد.

پوسترهای کمپین Ido Vock/BBC در بوردو آیدا ووک / بی بی سی

پوسترهای تبلیغاتی در بوردو

اگرچه RN در سطح ملی پیشرفت هایی داشته است، اما پس از NFP و اتحاد میانه رو رئیس جمهور امانوئل ماکرون، عمدتاً به دلیل عقب نشینی های تاکتیکی برای تمرکز رأی بر علیه راست افراطی، سوم شد.

جردن باردلا، رئیس جمهور RN، که امیدوار بود در صورت پیروزی حزبش در انتخابات نخست وزیر شود، استدلال کرد که راست افراطی شکست خورده است زیرا تقریباً همه احزاب دیگر در سیاست فرانسه، از مارکسیست ها گرفته تا لیبرال های اقتصادی دست راستی، متحد شده اند. در برابر آنها .

مدت کوتاهی پس از بسته شدن رای گیری، او آنچه را “ائتلاف شرم آور” بین NFP و Ensemble خواند، محکوم کرد، که هر دو نامزدهای خود را در برخی رقابت ها برای شکست راست افراطی معرفی کردند.

او افزود: «اتحاد غیرطبیعی مانع از آن شد که مردم فرانسه آزادانه نوع دیگری از سیاست را انتخاب کنند.

لونا ایمه، یکی از مبارزان RN، می‌گوید: «9 حزب برای شکست دادن یکی باید دور هم جمع می‌شدند که همچنان تعداد نمایندگان را افزایش داد».

این احساس که RN با فریبکاری از پیروزی منع شد در میان رای دهندگان طنین انداز شد.

“من احساس می کردم که RN از برنده شدن جلوگیری می کند. اما من انتظار این همه باخت را نداشتم.”

Ido Vock/BBC Soufiane بیرون یک کافه در فرانسهآیدا ووک / بی بی سی

سفیان گفت که “بسیار خوشحال” است که دو فورناد شکست خورد

کورین گفت که حزب “شکست بزرگ” را متحمل شده است، حتی اگر تعداد نمایندگان خود را از 89 به 143 افزایش دهد که بهترین نتیجه تاریخ آن است. اکنون فقط کمی کوچکتر از دو بلوک دیگر است.

بیانیه او منعکس کننده انتظارات بالایی بود که RN قبل از رای گیری داشت که بتواند نخست وزیری را منصوب کند و برای اولین بار در تاریخ حزب فرانسه را رهبری کند.

علیرغم نتایج حاکی از پیشرفت بزرگ برای RN در سراسر فرانسه، رهبر حزب مارین لوپن گفت که پیروزی حزب او “به سادگی به تعویق افتاد”.

آقای دی فورناد از 49 درصد رای دهندگان حوزه انتخابیه خود که از او حمایت کردند تشکر کرد و گفت: اصلاح کشور کمی بیشتر از حد انتظار طول می کشد، اما مسلم است که روزی ما در قدرت خواهیم بود.

اما بسیاری در حوزه انتخابیه از اینکه آقای دو فورناد و حزب ملی آرژانتین به طور گسترده‌تری دست‌کم در حال حاضر به حالت تعلیق درآمده بودند، احساس آرامش کردند.

صوفیان بیرون از کافه گفت که فرانسه همیشه کشوری بوده و باید بماند که فرهنگ ها در آن ترکیب می شوند.

او گفت: “دی فرناس یک نژادپرست است. وقتی به یک رنگین پوست می گویید به آفریقا برگردید، این گویای همه چیز است.

“من واقعا خوشحالم که او باخت.”

دیدگاهتان را بنویسید