جردن باردلا رهبری گروه راست افراطی پارلمان اروپا “میهن پرستان برای اروپا” را بر عهده خواهد داشت.


رهبر حزب راست افراطی اتحادیه ملی فرانسه (RN) جوردن باردلا رهبری گروه جدید جناح راست در پارلمان اروپا “میهن پرستان برای اروپا” را بر عهده خواهد داشت.

این اعلامیه یک روز پس از شکست حزب آقای باردلا در دور دوم انتخابات پارلمانی زودهنگام فرانسه منتشر شد.

آقای باردلا در سخنرانی یکشنبه شب خود پس از انتخابات اعلام کرد که نمایندگان پارلمان اروپا به یک “گروه بزرگ” خواهند پیوست تا بر “توازن قدرت در اروپا با رد جریان مهاجران، بوم شناسی تنبیهی” تاثیر بگذارند. و تصرف حاکمیت ما.»

آقای باردلا روز دوشنبه گفت که میهن پرستان برای اروپا نشان دهنده “امید ده ها میلیون نفر از شهروندان کشورهای اروپایی است که برای هویت، حاکمیت و آزادی خود ارزش قائل هستند”.

او همچنین وعده داد که “برای احیای نهادهای خود و جهت دهی مجدد سیاست برای خدمت به ملت ها و مردم خود با یکدیگر همکاری کنیم.”

ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان، هربرت کیکل از حزب راست افراطی آزادی اتریش (FPÖ) و آندری بابیس، رهبر حزب پوپولیست ANO چک، ماه گذشته تشکیل ائتلاف میهن پرستان برای اروپا را اعلام کردند.

آقای اوربان گفت که آنها “مانیفست میهن پرستانه” را امضا کرده اند که وعده “صلح، امنیت و توسعه” را به جای “جنگ، مهاجرت و رکود” ناشی از “نخبگان بروکسل” می دهد.

در طول هفته، احزاب راست و راست افراطی در 12 کشور اروپایی از جمله چگا پرتغالی، ووکس اسپانیا، PVV هلندی گیرت ویلدرز، حزب مردم دانمارک و ولامس بلنگ بلژیک به این گروه خواهند پیوست.

RN و حزب راستگرای پوپولیست لیگ ایتالیا نیز صبح روز دوشنبه به این گروه پیوستند و تعداد کل اعضای این گروه را به 84 نفر رساندند.

اکثر این احزاب به گروه هویت و دموکراسی (ID) تعلق داشتند که اکنون احتمال وجود دارد که دیگر وجود نداشته باشد.

با 30 نماینده پارلمان اروپا، گروه RN آقای باردلا بزرگترین گروه در گروه پاتریوت خواهد بود.

این ائتلاف اکنون پس از حزب راست میانه خلق اروپا (EPP) و سوسیالیست ها و دموکرات های چپ میانه (S&D) سومین ائتلاف بزرگ در پارلمان اروپا است.

حزب اخوان ایتالیا (FdI) به رهبری جورجیا ملونی، نخست وزیر ایتالیا که به اتحاد محافظه کاران و اصلاح طلبان اروپایی تعلق دارد و حزب آلترناتیو در آلمان (AfD) آلمان که پس از یک سلسله جنگ از نظر سیاسی بی خانمان شد، به طور قابل توجهی در گروه میهن پرستان برای اروپا غایب هستند. رسوایی های اوایل امسال

رئیس حزب راست افراطی Vlaams Belang بلژیک، تام ون گریکن، گفت: “احزاب راست، میهن پرست و ملی گرا” که اتحاد میهن پرستان را تشکیل می دهند “اشتراک بیشتری از آنچه ما را از هم جدا می کند” است.

با این حال، دو طرف در برخی از زمینه های کلیدی – به ویژه، مواضع آنها در مورد ناتو و حمایت اتحادیه اروپا از اوکراین، متفاوت هستند.

انتخابات اتحادیه اروپا در 9 ژوئن برگزار شد منجر به پیروزی احزاب راست افراطی و ناسیونالیست شد، اگرچه راست میانه نیز عملکرد خوبی داشت و موقعیت بزرگترین گروه را در اختیار داشت و توانست کرسی هایی به دست آورد.

RN یکی از داستان های موفقیت این شب بود. این حزب بیش از 30 درصد آرا را به دست آورد که دو برابر حزب میانه‌روی رنسانس به رهبری امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه است.

این امر ماکرون را وادار به انجام این کار کرد برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی. در حالی که RN در 30 ژوئن در دور اول پیروز شد، در دور دوم در 7 ژوئیه به ائتلاف چپ و ائتلاف آنسامبل خود آقای مکرون شکست خورد.

دیدگاهتان را بنویسید