مدیر بیمارستان کودکان اوکراینی که مورد اصابت موشک قرار گرفته است «جهنم واقعی» را به یاد می آورد.


مدیر بزرگترین بیمارستان کودکان اوکراین که روز دوشنبه مورد حمله موشکی مرگبار قرار گرفت و روسیه مسئول آن بود، این حمله را “جهنم واقعی” خواند.

اولادزیمیر ژاونیر روز سه شنبه در شورای امنیت سازمان ملل گفت: “کودکان و بزرگسالان از ترس فریاد زدند، از درد زخمی شدند” در بیمارستان “احمدیت” کیف.

وی گفت: در آن زمان بیش از 1200 بیمار و پرسنل در بیمارستان بستری بودند و سه عمل جراحی قلب در حال انجام بود. وی افزود که دو بزرگسال کشته و بیش از 300 نفر از جمله کودکان زخمی شدند.

روز سه‌شنبه، اوکراین عکس‌هایی از قطعات موشک کروز روسیه منتشر کرد که به بیمارستانی در پایتخت اصابت کرد.

روسیه مدعی شد که انفجار ناشی از یک موشک پدافند هوایی اوکراینی بوده است که اشتباه شلیک کرده است، اما سازمان ملل اعلام کرد که به احتمال زیاد مسکو پشت این حمله بوده است – نتیجه‌ای که تحلیلگرانی که با بی‌بی‌سی Verify صحبت کردند به اشتراک گذاشته شد.

این حمله در سراسر جهان محکوم شد و جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، گفت که این “یادآوری وحشتناک از وحشیگری روسیه” است.

آقای بایدن که روز سه شنبه میزبان نشست ناتو در واشنگتن است، همچنین متعهد شد که دفاع هوایی کی یف را تقویت کند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین که در این اجلاس شرکت می‌کند، گفت: ما برای سیستم‌های دفاع هوایی بیشتر برای اوکراین می‌جنگیم… ما برای هواپیماهای بیشتر می‌جنگیم.

مقامات محلی اعلام کردند که حداقل 46 نفر – از جمله 33 نفر در کیف – در سراسر اوکراین در موج حملات موشکی و پهپادی روسیه در روز دوشنبه کشته شدند.

ویتالی کلیچکو، شهردار کیف، 9 ژوئیه را روز عزای عمومی در این شهر اعلام کرد.

روسیه در فوریه 2022 تهاجم تمام عیار به اوکراین را آغاز کرد.

دیدگاهتان را بنویسید