هاروی واینستین با تحقیقات جدیدی در مورد تجاوز جنسی در نیویورک مواجه است


دادگاه منهتن اعلام کرد که هاروی واینستین ماه‌ها پس از لغو محکومیت قبلی در نیویورک به دلیل «تجاوز جنسی خشونت‌آمیز اضافی» تحت بازجویی قرار گرفته است.

نیکول بلومبرگ، دستیار دادستان منطقه، در جلسه روز سه‌شنبه گفت که تجاوزات ادعایی در محدوده قانون محدودیت قرار دارند و می‌توانند به عنوان جنایت متهم شوند.

این غول سینمای بی آبرو، 72 ساله، پس از اینکه محکومیت او در سال 2020 برای تجاوز جنسی و تجاوز جنسی در آوریل به دلیل بی عدالتی لغو شد، با محاکمه مجدد روبرو شد.

خانم بلومبرگ در جلسه سه‌شنبه گفت: “همانطور که در سال 2020 گفتیم، زنانی بودند که آمادگی ادامه دادخواست را نداشتند. برخی از این زنان اکنون آماده ادامه روند هستند.”

واینستین وکیل مدافع آرتور آیدالا در این جلسه گفت که تحقیقات جدید یک تاکتیک تاخیری است و افزود: “باز هم ما یک خط تلفن داریم: 1-800 دریافت هاروی.”

آقای آیدلا افزود که موکلش در حین انفرادی در زندان جزیره ریکرز نیویورک از مشکلات پزشکی متعددی رنج می برد.

محکومیت واینستین در سال 2020 برای جنبش #MeToo که در آن زنان صدها مرد را به سوء رفتار جنسی در رسانه ها متهم کردند، بسیار مهم بود.

بنیانگذار استودیوی فیلم Miramax به اتهام تجاوز جنسی به میریام هیلی دستیار تهیه کننده و تجاوز جنسی به بازیگر زن جسیکا مان به ۲۳ سال زندان محکوم شد.

با این حال، در ماه آوریل، دادگاه استیناف نیویورک حکم داد که شواهد سه شاهد غیرمرتبط در مورد “اعمال بد قبلی” واینستین، حق محاکمه عادلانه را نقض می کند.

اعضای جنبش #MeToo این تصمیم را “عمیقاً ناعادلانه” توصیف کردند، در حالی که وکلای قربانیان او گفتند که تصمیم برای محاکمه مجدد “یک گام به عقب” و “تراژیک” بود.

دادگاه مجدد برای 2 سپتامبر، پس از روز کارگر برنامه ریزی شده است. اگرچه تاریخ خاصی تعیین نشده است. خانم بلومبرگ روز سه‌شنبه گفت که دادستان‌ها می‌توانند به‌طور واقع بینانه در نوامبر به محاکمه بروند.

واینستین نیز پس از یک دادگاه جداگانه تجاوز جنسی در کالیفرنیا به ۱۶ سال زندان محکوم شد. تصمیم دادگاه استیناف نیویورک تاثیری در حکم او نداشت و او گذراندن دوران محکومیت خود را در کالیفرنیا آغاز نکرد.

بیش از 80 زن واینستین را به آزار جنسی متهم کرده اند. او تمام اتهامات وارده به خود را رد می کند.

دیدگاهتان را بنویسید