پل مزکال در یک فیلم آینده با کرگدن مبارزه می کند


پا هلن بوشبی، خبرنگار فرهنگی

پارامونت پل مزکال در نقش گلادیاتور لوسیوساولویت اول

پل مزکال نقش لوسیوس را بازی می کند که شخصیت او نوه امپراتور روم مارکوس اورلیوس در اولین فیلم گلادیاتور بود.

تریلر دنباله فیلم گلادیاتور ریدلی اسکات منتشر شد که صحنه‌های حماسی از جمله نبرد در آب در کولوسئوم رومی و ضرب و شتم شدن پل مزکال توسط کرگدن را به نمایش می‌گذارد.

ستاره ما همه غریبه هستیم، مزکال نقش لوسیوس را بازی می‌کند که علیرغم موقعیت بالایش به عنوان برادرزاده امپراتور فاسد سابق کومودوس، به عنوان یک گلادیاتور برای زندگی خود می‌جنگد.

اولین فیلم سر ریدلی در سال 2000 با بازی راسل کرو در نقش ماکسیموس سرباز تبدیل به گلادیاتور، برنده پنج جایزه اسکار، از جمله بهترین بازیگر مرد.

تریلر با یادآوری خاطرات دوران کودکی خود توسط لوسیوس آغاز می شود، زمانی که فرمانده سابق رومی ماکسیموس با عمویش در میدان جنگ می جنگید.

«آن روز را به یاد دارم. من هرگز فراموش نکردم که یک برده می تواند از یک امپراتور انتقام بگیرد.

پارامونت در عرصه، یک کرگدن با عجله وارد عمل می شوداولویت اول

این عرصه توسط یک کرگدن کنترل می شود

در اینجا خلاصه ای کوتاه از اولین فیلم گلادیاتور آمده است: داستان حول محور ژنرال برجسته رومی ماکسیموس دسیموس مریدیوس است که از او خواسته می شود نقش امپراتور را از مارکوس اورلیوس بیمار به ارث ببرد.

اما کومودوس قبل از کشتن خانواده ماکسیموس و رها کردن او به عنوان برده، امپراتور را کشت و این عنوان را بر عهده گرفت. ماکسیموس برخاست تا یک گلادیاتور شود و برای انتقام به رم بازگشت.

Worldhistory.org مسابقات گلادیاتوری را شرح می دهد به عنوان “تفریح ​​خونین … فرصتی برای امپراتورها برای نمایش ثروت خود”، که در آن تا 50000 تماشاگر از “مسابقه هایی که به معنای واقعی کلمه مرگ و زندگی بود” لذت می بردند.

برخی از نبردها شامل حیوانات وحشی می‌شد – در گلادیاتور، ببرها در میدان مسابقه اجرا می‌کردند، و در ادامه، یک کرگدن خشمگین با یک شاخ خونین به سمت مزکال می‌رفت.

انصافاً می توان گفت که اولین فیلم برای بازی قدرتمند کرو از ماکسیموس، شور و هیجانی را در میان طرفداران ایجاد کرد.

با توجه به Mezcal پس از او موج زیادی از طرفداران خود دریافت کرد در درام بی بی سی “مردم عادی” بازی کرد.شاید نقش او در Gladiator II بتواند تأثیری مشابه داشته باشد.

پارامونت آرنا به یک سایت نبرد آبی تبدیل می شوداولویت اول

عرصه به یک نبرد آب خونین تبدیل می شود – اما آیا کوسه ها وجود دارند؟

پارامونت دنزل واشنگتن به عنوان حامی گلادیاتور Macrinusاولویت اول

دنزل واشنگتن به عنوان اسپانسر گلادیاتور Macrinus

لوسیوس بدون شک شبیه ماکسیموس ارجمند است که از پایین با هدفی بسیار بالاتر می جنگد.

در ادامه، لوسیوس از خانه اش دور از رم دستگیر شد و به عنوان زندانی به آنجا آورده شد.

او تبدیل به یک گلادیاتور می شود و برای Macrinus با بازی دنزل واشنگتن، که حامی مالی مبارزان است، کار می کند، درست همانطور که پروکسیمو الیور رید در فیلم اول انجام داد.

لوسیوس از حق مادری خود دفاع می‌کند و می‌گوید نمی‌داند کجا متولد شده است، و اضافه می‌کند: “من هرگز مادر و/یا پدری را نمی‌شناختم.”

مکرین پاسخ می دهد: «تو ابزار من خواهی بود».

امپراتورهای دوقلو که اکنون توسط جوزف کوین و فرد هچینگر ایفای نقش می‌کنند نیز به نظر می‌رسد فاسد هستند. ما آنها را می بینیم که شیطانی می خندند در حالی که گلادیاتورها در جنگ ساختگی خود در آب از بین می روند (که در زندگی واقعی اتفاق افتاد).

مادر لوسیوس، لوسیلا، که در فیلم اصلی نیز توسط کانی نیلسن بازی می‌شود، با وحشت شاهد مبارزه پسرش در زیر اوست، هرچند نمی‌دانیم که او او را می‌شناسد یا نه.

با این حال، ما می بینیم که او با دادن حلقه ای که قبل از مرگ ژنرال رومی متعلق به ماکسیموس بود، او را به ماکسیموس بازگرداند.

پارامونت کانی نیلسن در نقش لوسیلا، دختر امپراتور فقید روم، مارکوس اورلیوساولویت اول

کانی نیلسن نقش لوسیلا، دختر امپراتور فقید روم، مارکوس اورلیوس را بازی می کند

مانند فیلم اصلی، به نظر می‌رسد این فیلم درباره فساد قدرت است، با افراد باوقار و مبارزی که با قدرت حاکمان رم می‌جنگند.

لوسیوس طرفدار “قدرت و افتخار” است، در حالی که یک ژنرال رومی دیگر، مارکوس آکاسیاس، با بازی پدرو پاسکال، ستاره “آخرین ما”، می گوید: “من نسل دیگری از مردان جوان را به خاطر غرورشان هدر نخواهم داد”، در کنار کادر امپراتورها.

ما هنوز اطلاعات کافی درباره شخصیت پاسکال نداریم که بدانیم اخلاق او چیست.

تریلر با نبرد مسکال و پاسکال در یک میدان بر روی شمشیرها به پایان می رسد، در حالی که گلادیاتور به نظر می رسد که دست بالا را دارد در حالی که دو شمشیر را روی گردن ژنرال ارتش قرار داده است.

نبرد پل مزکال و پدرو پاسکال از پارامونت در فیلماولویت اول

نبرد مسکال و پاسکال در پایان تریلر

نقدهای اولیه X هم مثبت و هم منفی بود، برخی از افراد درباره دنباله آن هیجان زده بودند و برخی دیگر گفتند که به خوبی نسخه اصلی نخواهد بود.

برخی از طرفداران متوجه چیزی شبیه به کوسه ها در نبرد آبی شده اند کارگردان کایل پروهاسکا می گوید: “من کاملاً به گلادیاتور II علاقه دارم.” من فقط به تعدادی از این سریال های دیوانه می روم. کوسه ها در عرصه؟ کرگدن؟ دنزل؟ بیا دیگه. این قطعا یکی از آن دنباله هایی است که هیچ کس درخواستش را نکرده است، اما این یکی از بقیه بهتر به نظر می رسد.”

یه پست دیگه از @FilmmakerJeffتریلر را «دست نیافتنی» نامید.

او گفت: «من از اینکه بگویم طرفدار تریلر Gladiator II نیستم، متنفرم.

“انتخاب وحشتناک موسیقی، هیچ کدام به من اطمینان نمی داد که می تواند به خوبی موسیقی اصلی باشد، و صادقانه بگویم، به نظر می رسد در بهترین حالت می تواند بسیار خوب باشد.

سر ریدلی اسکات و پل مسکال پارامونت در صحنه فیلمبرداریاولویت اول

سر ریدلی اسکات و پل مسکال سر صحنه فیلم

همچنین در شبکه های اجتماعی بر سر موسیقی متن که No Church in the Wild، Jay-Z و Kanye West بود، اختلاف نظر وجود داشت.

یکی از کاربران نوشته است: “در چه دنیایی دنباله گلادیاتور ریدلی اسکات به جی زی و کانیه وست نیاز دارد؟” از گذاشتن آهنگ ها در تریلرها خودداری کنید.»

یکی دیگر برای نوشت: “این هیپ هاپ هیجان انگیز واقعاً در تریلر Gladiator 2 کار می کند.” این به خوبی با آن دوران سازگار است.”

سر ریدلی، کارگردان حماسی نامزد اسکار و بفتا ناپلئون در سال 2023، گفت: ددلاین سال گذشته که او گلادیاتور دوم را ساخته است زیرا «از نظر اقتصادی منطقی است…

“من فکر کردم که [first] فیلم کاملاً رضایت‌بخش بود، از نظر خلاقانه کامل، پس چرا با آن زحمت بکشیم، درست است؟

اما این چرخه ها ادامه می یابند، آنها در 20 سال گذشته در سراسر جهان تکرار می شوند.

Gladiator II در ماه نوامبر در سینماهای بریتانیا اکران می شود.

دیدگاهتان را بنویسید