یک سیاستمدار کره جنوبی افزایش خودکشی مردان را به زنان مرتبط می داند


یک سیاستمدار در کره جنوبی پس از اینکه افزایش خودکشی مردان را با افزایش نقش «مسلط» زنان در جامعه مرتبط کرد، به دلیل اظهارنظرهای خطرناک و غیرمستند مورد انتقاد قرار گرفت.

در گزارش خود، کیم کی داک، عضو شورای شهر سئول، استدلال کرد که افزایش مشارکت زنان در نیروی کار در طول سال‌ها، یافتن شغل و یافتن زنانی که مایل به ازدواج با آنها هستند را برای مردان دشوارتر کرده است.

او گفت که کشور اخیراً “شروع به تغییر به یک جامعه تحت سلطه زنان کرده است” و این می تواند “تا حدی عامل افزایش اقدام به خودکشی در میان مردان باشد”.

کره جنوبی یکی از بالاترین نرخ‌های خودکشی را در میان کشورهای ثروتمند جهان دارد، اما یکی از بدترین نرخ‌ها برای برابری جنسیتی است.

این اظهارات مشاور کیم به عنوان آخرین اظهارات ناشایست سیاستمداران مرد مورد انتقاد قرار گرفته است.

کیم، عضو شورای حزب دموکرات، با تجزیه و تحلیل داده‌های مربوط به تعداد تلاش‌های خودکشی روی پل‌های کنار رودخانه هان در سئول، به برآورد خود رسید.

این گزارش که در سایت رسمی شورای شهر منتشر شده، نشان می دهد که تعداد اقدام به خودکشی در حاشیه رودخانه از 430 مورد در سال 2018 به 1035 مورد در سال 2023 افزایش یافته است و در بین افرادی که اقدام به خودکشی کرده اند، نسبت مردان از افزایش یافته است. 67 تا 77 درصد

کارشناسان پیشگیری از خودکشی نسبت به گزارش آقای کیم ابراز نگرانی کردند.

سونگ هان، استاد بهداشت روان در دانشگاه یونسی در سئول، به بی بی سی گفت: «پرداختن چنین ادعاهایی بدون شواهد کافی خطرناک و غیرعاقلانه است.

وی خاطرنشان کرد که مردان در سراسر جهان بیشتر از زنان خودکشی کردند. در بسیاری از کشورها، از جمله بریتانیا، خودکشی بزرگترین قاتل مردان زیر 50 سال است.

با این حال، پروفسور سانگ گفت که دلایل افزایش شدید تعداد مردان اقدام به خودکشی در سئول نیاز به بررسی علمی دارد و افزود که “بسیار مایه تاسف” است که عضو شورا گفت که تضاد جنسیتی وجود دارد.

در کره جنوبی، شکاف قابل توجهی بین تعداد مردان و زنان در مشاغل تمام وقت وجود دارد و زنان به طور نامتناسبی در مشاغل موقت یا نیمه وقت کار می کنند. شکاف دستمزد جنسیتی به تدریج در حال کاهش است، اما زنان همچنان به طور متوسط ​​29 درصد کمتر از مردان درآمد دارند.

در سال‌های اخیر، یک جنبش ضد زن به رهبری جوانان ناراضی که می‌گویند قربانی تلاش‌ها برای بهبود زندگی زنان شده‌اند، شکل گرفته است.

به نظر می رسد که چنین نظراتی را منعکس می کند، گزارش شورای کیم به این نتیجه رسیده است که راه غلبه بر “پدیده سلطه زنان” افزایش آگاهی در مورد برابری جنسیتی است تا “زن و مرد بتوانند از فرصت های برابر برخوردار شوند.”

کره ای ها به پلتفرم رسانه اجتماعی X مراجعه کردند تا اظهارات عضو شورا را “بی اساس” و “نفرت آمیز” محکوم کنند و یکی از کاربران در این فکر بود که آیا آنها در یک جهان موازی زندگی می کنند.

حزب عدالت، این مشاور را متهم کرد که “به راحتی تقصیر را به گردن زنان جامعه کره ای می اندازد که تلاش می کنند از تبعیض جنسیتی فرار کنند.” او از او خواست که اظهارات خود را پس بگیرد و در عوض دلایل مشکل را به درستی تحلیل کند.

هنگامی که بی بی سی برای اظهار نظر به او مراجعه کرد، مشاور کیم گفت که او “قصد انتقاد از جامعه تحت سلطه زنان را نداشت” بلکه صرفا نظر شخصی خود را در مورد برخی از پیامدهای آن بیان کرد.

با این حال، اظهارات او به دنبال یک سری پیشنهادات سیاسی غیرعلمی و گاه عجیب با هدف رسیدگی به برخی از مهم‌ترین مشکلات اجتماعی کره جنوبی، از جمله بیماری روانی، خشونت مبتنی بر جنسیت و پایین‌ترین نرخ تولد در جهان است.

ماه گذشته، یکی دیگر از اعضای شورای شهر سئول در دهه 60 خود مجموعه ای از مقالات را در وب سایت دولتی منتشر کرد که زنان جوان را به انجام ژیمناستیک و تمرینات کف لگن برای افزایش باروری تشویق می کرد.

در عین حال، یک اندیشکده دولتی توصیه کرد که دختران زودتر از پسران مدرسه را شروع کنند تا همکلاسی ها در زمان آمادگی برای ازدواج بیشتر جذب یکدیگر شوند.

یوری کیم، مدیر اتحادیه زنان کره می گوید: «نظراتی از این دست نشان می دهد که زن ستیزی در کره جنوبی چقدر گسترده است. او سیاستمداران و سیاستمداران را متهم کرد که حتی تلاشی برای درک مشکلات پیش روی زنان ندارند، در عوض ترجیح می دهند آنها را قربانی کنند.

او به بی‌بی‌سی گفت: «سرزنش کردن زنان به خاطر بیرون رفتن از خانه، تنها باعث طولانی شدن عدم تعادل در جامعه ما می‌شود.

زنان در حال حاضر 20 درصد از پارلمان کره جنوبی و 29 درصد از کل شوراهای محلی را تشکیل می دهند.

شورای شهر سئول به بی بی سی گفت که هیچ فرآیندی برای بررسی آنچه سیاستمداران در وب سایت رسمی خود ارسال می کنند وجود ندارد، مگر اینکه محتوا غیرقانونی باشد. در این بیانیه آمده است که افراد مسئولیت کامل محتوای خود را دارند و در انتخابات بعدی با هر گونه عواقبی مواجه خواهند شد.

گزارش اضافی توسط هوسو لی و لیهیون چوی

اگر شما یا شخصی که می شناسید با این مقاله مشکل دارید، منابع زیر ممکن است به شما کمک کند:

در بریتانیا: خط اکشن بی بی سی

در سایر کشورهای جهان: دوستان در سراسر جهان

دیدگاهتان را بنویسید