ارتش رژیم صهیونیستی به همه ساکنان غزه دستور تخلیه را صادر کرد


ارتش رژیم صهیونیستی به همه ساکنان شهر غزه دستور داده است تا در بحبوحه تشدید حملات، از جنوب به بخش مرکزی نوار غزه تخلیه شوند.

اعلامیه هایی که از هواپیماها پرتاب می شود به “همه ساکنان شهر غزه” دستور می دهند که از طریق مسیرهای امن مشخص شده – که توسط دو جاده منتهی به پناهگاه ها در دیرالبلاح و الزوایده منتهی می شود، به اصطلاح “منطقه جنگی خطرناک” را ترک کنند.

سازمان ملل متحد گفت که به شدت از دستورات تخلیه نگران است.

طی دو هفته گذشته، نیروهای اسرائیلی دستور تخلیه و ورود مجدد به مناطقی از شهر غزه را داده‌اند که معتقدند حماس و جهاد اسلامی فلسطین از ابتدای سال جاری در آنجا تجدید قوا کرده‌اند.

در حالی که قطر قصد دارد مذاکرات غیرمستقیم درباره آتش بس احتمالی و آزادی گروگان بین اسرائیل و حماس را از سر بگیرد، درگیری ها ادامه دارد. روسای اطلاعات مصر، آمریکا و اسرائیل در این مذاکرات شرکت خواهند کرد.

در بیانیه‌ای که روز چهارشنبه منتشر شد، نیروهای دفاعی اسرائیل (IDF) اعلام کردند که نیروهای این رژیم «یک شبه عملیات ضد تروریستی» را علیه شبه‌نظامیان حماس و PIJ که در مقر آژانس آوارگان فلسطینی سازمان ملل (Unrwa) در شهر غزه فعالیت می‌کنند، انجام دادند. .

این گزارش می افزاید: نیروها یک «دالان تعیین شده برای تسهیل تخلیه غیرنظامیان» از منطقه را قبل از ورود به ساختار باز کردند و «تروریست ها را در نبرد نزدیک از بین بردند».

هیچ اظهارنظری فوری از سوی آنروا وجود نداشت.

ارتش اسرائیل همچنین اعلام کرد که ده ها جنگجو را در محله شجایه شرقی شهر غزه کشته و تونل های زیرزمینی را طی روز گذشته برچیده است.

دفتر حقوق بشر سازمان ملل روز سه شنبه این خبر را اعلام کرد گفت که “شکه شده است“ ارتش اسرائیل به ساکنان دستور داد به «مناطقی که عملیات نظامی اسرائیل ادامه دارد و غیرنظامیان همچنان کشته و زخمی می شوند» تخلیه شوند.

وی همچنین هشدار داد که منطقه دیرالبلاح به شدت مملو از فلسطینی‌های آواره از دیگر مناطق غزه بوده و زیرساخت‌های کمی وجود دارد و دسترسی محدود به کمک‌های بشردوستانه وجود دارد.

ارتش اسرائیل در واکنش به حمله بی سابقه 7 اکتبر به جنوب اسرائیل که در آن حدود 1200 نفر کشته و 251 نفر به گروگان گرفته شدند، کارزاری را در غزه برای نابودی گروه حماس آغاز کرده است.

به گفته وزارت بهداشت منطقه تحت کنترل حماس، از آن زمان تاکنون بیش از 38295 نفر در غزه کشته شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید