بایدن در حالی که میزبان رهبران اجلاس سران است به شدت از ناتو دفاع می کند


جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده از حضور رهبران ناتو در واشنگتن دی سی در یک سخنرانی قوی که به نظر می‌رسد با هدف اطمینان بخشیدن به متحدان خارج از کشور و نزدیک‌تر شدن به کشور است، استقبال کرد.

رئیس‌جمهور در سخنرانی کوتاه اما پرمحتوایی در افتتاحیه اجلاس گفت که ائتلاف نظامی «قوی‌تر از همیشه» است زیرا با بزرگترین چالش در یک نسل، یعنی جنگ در اوکراین، مواجه است.

او آن را نقطه عطفی برای اروپا و جهان خواند.

آقای بایدن با هشدار نسبت به اینکه “خودکامگان نظم جهانی را زیر پا گذاشته اند” و گروه های تروریستی همچنان به تهدید خود ادامه می دهند، از افزایش کمک های نظامی به اوکراین خبر داد و به اضافه شدن سوئد و نروژ به ائتلاف اشاره کرد.

آقای بایدن گفت: «جنگ با باقی ماندن اوکراین یک کشور آزاد و مستقل به پایان خواهد رسید. “روسیه پیروز نخواهد شد. اوکراین برنده خواهد شد.”

مقامات آمریکایی گفتند که کمک های دفاع هوایی شامل موشک های پاتریوت و اجزای آنها می شود. در ماه های آینده، متحدان همچنین ده ها سامانه دفاع هوایی تاکتیکی دیگر را به اوکراین عرضه خواهند کرد.

آقای بایدن بعدازظهر سه‌شنبه حدود 13 دقیقه با صدایی واضح صحبت کرد، که کاملاً در تضاد با لحن پرحاشیه و خاموش او در مناظره ماه گذشته ریاست‌جمهوری بود.

سخنرانی او در برهه‌ای دشوار از زندگی سیاسی او انجام شد. او پس از عملکرد فاجعه بار در مناظره ریاست جمهوری ماه گذشته، با درخواست استعفا به عنوان نامزد دموکرات ریاست جمهوری مواجه شد.

تیم آقای بایدن با تلاش برای نشان دادن اینکه پیرمرد 81 ساله به اندازه کافی پرانرژی برای رسیدگی به خواسته های رئیس جمهور باقی مانده است، پاسخ داد.

دولت او نقش او را در سازماندهی نشست ناتو در این هفته در واشنگتن در حالی که این اتحاد هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس خود را جشن می گیرد، برجسته کرد.

رهبران 32 کشور عضو، از جمله سر کیر استارمر، نخست وزیر جدید بریتانیا، سه شنبه شب برای سخنرانی آقای بایدن گرد هم آمدند.

سر کیر قبل از عزیمت به واشنگتن گفت که خوشحال است “بر حمایت قوی حزب کارگر و حمایت تزلزل ناپذیر از ناتو تاکید می کند”.

سفر ناتو این است که با متحدانمان گرد هم آییم تا عملاً درباره چگونگی ادامه حمایت از اوکراین بحث کنیم و پیامی بسیار بسیار واضح به پوتین بفرستیم که در هر کجای جهان در برابر تجاوزات روسیه ایستادگی خواهیم کرد. او گفت. .

این رویداد وارد تاریخ اتحاد شد.

این نشست در همان مکانی برگزار شد که چند دهه پیش معاهده اصلی که آقای بایدن در سخنرانی خود به آن اشاره کرد، امضا شد.

پس از گرفتن عکس دسته جمعی از رهبران، حضار ویدئوی ادای احترام ناتو را تماشا کردند که شامل تصاویر آرشیوی سربازان ناتو و سخنرانی های هیجان انگیز رهبران جهان بود.

ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو در سخنرانی مقدماتی خود به ایجاد این گروه “با هدف روشن حفظ صلح و حفاظت از آزادی” اشاره کرد.

این گروه از کشورها اکنون با یک چالش جدی روبرو هستند زیرا روسیه به جنگ خود علیه اوکراین ادامه می دهد.

استولتنبرگ آن را “بزرگترین بحران امنیتی در نسل ها” خواند.

آقای بایدن در اواخر سخنرانی خود آقای استولتنبرگ را به روی صحنه فراخواند و او را “مردی با صداقت و سخت گیری فکری” خواند.

او به آقای استولتنبرگ مدال آزادی ریاست جمهوری، بالاترین جایزه غیرنظامی آمریکا را اعطا کرد.

دیدگاهتان را بنویسید