یک زوج دوست داشتنی نیوزیلندی هدف یک سرقت مرگبار در کالیفرنیا قرار گرفتند


یک زوج سرشناس نیوزیلندی که از کالیفرنیا دیدن کرده بودند، هدف گروهی از سارقان مشکوک قرار گرفتند که یکی از آنها را هنگام خروج از یک مرکز خرید کشته شدند.

مقامات گفتند که این زوج — بانکدار داگ و پاتریشیا “تریش” مک کی – در حال خرید در جزیره مد در نیوپورت بیچ بودند که در 2 ژوئیه مورد حمله گروهی از مردان قرار گرفتند.

دفتر دادستان ناحیه اورنج کانتی افزود، خانم مک کی، 68 ساله، دوست نخست وزیر نیوزیلند، هنگامی که در طول وقایع بعدی در جاده کشیده شد، کشته شد.

سه مظنون به قتل متهم شده اند.

دادستان ها با بیان جزئیات این حادثه که در حدود 72 کیلومتری جنوب شرقی لس آنجلس اتفاق افتاد، گفتند دو مرد نقابدار از ماشین بیرون پریدند در حالی که این زوج منتظر بودند تا آنها را تحویل بگیرند.

آنها ظاهراً یک اسلحه را به سمت سر آقای مک کی نشانه گرفتند، به او دستور دادند که بیفتد و یک ساعت گران قیمت را که او به سر داشت خواستند.

یک مرد در حالی که قصد داشت کیف های خرید خانم مک کی را بردارد به او حمله کرد. او متهم است که او را به زمین زده و او را به جاده کشانده است.

دادستان در بیانیه ای مطبوعاتی گفت که آقای مک کی جلوی ماشین پرید و سعی کرد از برخورد همسرش با او جلوگیری کند، اما مرد سومی که ماشین را رانندگی می کرد با سرعت حرکت کرد.

ماشین آقای مک کی را از جاده خارج کرد، اما این سه نفر همسرش را 65 فوت (20 متر) زیر ماشین کشیدند و او را کشتند.

یکی از رهگذران قصد داشت جلوی فرار این گروه را بگیرد که در جریان این حادثه مورد اصابت گلوله یکی از افراد قرار گرفت.

گفته می شود که مظنونان مقامات را در تعقیب و گریز با سرعت نزدیک به 40 مایل رهبری کردند. آنها دستگیر شدند و به نام های لروی ارنست جوزف مک کری 26 ساله، مالاچی ادوارد دارنل 18 ساله و جیدن کانینگهام 18 ساله شناسایی شدند.

به گفته دفتر DA، هر سه متهم به قتل تشدید شده بودند، که آنها را واجد مجازات اعدام می کند. یکی از مظنونان، آقای مک کری، نیز به سرقت درجه دو و فرار از طریق رانندگی بی احتیاطی متهم شده است.

هنوز مشخص نیست که چه کسی به طور قانونی وکالت هر یک از این افراد را بر عهده دارد.

داگ مک کی، 69 ساله، تاجر و بانکدار برجسته نیوزیلندی. او اولین مدیرعامل شورای اوکلند بود، نهادی که در سال 2010 برای کمک به اداره منطقه اوکلند این کشور تأسیس شد.

به گفته لس آنجلس تایمز، او همچنین رئیس سابق بانک نیوزلند بود.

این خانواده بیانیه‌ای را برای رسانه‌های محلی منتشر کردند و گفتند: «هیچ کلمه‌ای نمی‌تواند غم و اندوه ما را بیان کند، زیرا تلاش می‌کنیم با این فقدان کنار بیایم.»

یکی از دوستان شخصی این زوج، نخست وزیر کریستوفر لوکسون، ادای احترام کرد.

آقای لوکسون در X نوشت: “افکار من با خانواده مک کی پس از از دست دادن تریش است.”

دزلی سیمپسون، معاون شهردار اوکلند در فیس بوک گفت که او در “شوک مطلق” است.

تریش شگفت انگیز بود – خنده دار، وفادار و دوست داشتنی. به داگ و خانواده (خانم مک‌کی) عمیق‌ترین تسلیت می‌گویم.» خانم سیمپسون گفت.

دیدگاهتان را بنویسید