روز کبود بایدن این امید را ایجاد می کند که دموکرات ها به راه خود ادامه دهند


پا آنتونی زورچر، @awzurcher، خبرنگار آمریکای شمالی
جو بایدن، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایالات متحده، در مراسم هفتاد و پنجمین سالگرد ناتو برای گرفتن عکس خانوادگی روی صحنه می رودEPA

ویرانگرترین استدلال علیه نامزدی جو بایدن برای انتخاب مجدد ممکن است از جانب یک سیاستمدار یا کارشناس نباشد، بلکه از یک ستاره سینما باشد.

اما جورج کلونی، با مقاله کوبنده نیویورک تایمز، تنها کسی نیست که صحبت می کند. گروه کر رو به رشدی از دموکرات‌ها امیدهای رئیس‌جمهور را برای انعطاف‌پذیری کمپین انتخاباتی‌اش در این هفته – و شاید همیشه – از بین می‌برد.

همه اینها پس از آن اتفاق افتاد که به نظر می رسید رئیس جمهور به گوشه ای رسیده است و یک گروه قدرتمند از اعضای سیاهپوست کنگره و اعضای کلیدی لیبرال کنگره به سادگی حمایت خود را اعلام کردند.

اما اکنون زمین دوباره تغییر کرده است – همه اینها در بحبوحه نشست سطح بالای ناتو با متحدان ایالات متحده در واشنگتن.

چهارشنبه شب، پیتر ولش، رئیس جمهور ورمونت، اولین سناتور دموکرات شد که آشکارا از آقای بایدن خواست تا «به نفع کشور» استعفا دهد.

صدای طبل جداشدگان خطر را برای کنفرانس مطبوعاتی آقای بایدن در پایان نشست ناتو در بعدازظهر پنجشنبه بیشتر می کند. این بزرگترین آزمون پیش بینی نشده او از زمان مناظره ناموفق او دو هفته قبل است که جرقه بحران زد.

همچنین قرار است بایدن روز دوشنبه با لستر هولت، مجری شبکه خبری NBC، مصاحبه ای داشته باشد. یک اشتباه یا گام اشتباه در روزهای آینده می تواند تمام ادعاهای نکوهش آمیز آقای کلونی، برترین سرمایه گذار دموکرات ها را تقویت کند. مقاله او در نیویورک تایمز.

این بازیگر می نویسد که افول رئیس جمهور یک توهم نیست. واقعی است او به جمع آوری کمک مالی در لس آنجلس اشاره می کند که ماه گذشته برای رئیس جمهور ترتیب داده بود. او می نویسد: «جو بایدن که من سه هفته پیش در یک گردهمایی کمک مالی با او بودم، جوی سال 2010 نبود. او حتی جو بایدن سال 2020 هم نبود. او همان مردی بود که همه ما در مناظره شاهد آن بودیم.”

کلونی ادامه می دهد که رئیس جمهور وظیفه شکست دادن دونالد ترامپ در ماه نوامبر را ندارد. او ادعای کمپین بایدن را مبنی بر اینکه او انتخاب رأی دهندگان دموکرات است، «در بهترین حالت ناصادقانه» می خواند. و، شاید مخرب ترین، او می گوید که هر دموکرات برجسته ای که با او صحبت شده است، همه اینها را می داند — چه بخواهند علناً آن را بپذیرند یا نه.

او می‌نویسد: «می‌توانیم سرمان را در شن بگذاریم و برای معجزه در ماه نوامبر دعا کنیم، یا می‌توانیم حقیقت را بگوییم».

جو بایدن، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایالات متحده (راست) در پذیرایی از افتخار آفرینان مرکز کندی در اتاق شرقی کاخ سفید از جورج کلونی استقبال کرد.EPA

کمپین بایدن با مقاله مخرب نیویورک تایمز جرج کلونی مخالفت می کند

کمپین بایدن در حال عقب نشینی با مقاله کلونی است و خاطرنشان می کند که رئیس جمهور از اجلاس G7 در ایتالیا به 9 منطقه زمانی پرواز کرد تا در جمع آوری کمک های این ستاره شرکت کند.

نمایندگان شرکت همچنین خاطرنشان می کنند که رئیس جمهور اخیراً با ستاره و همسرش، امل کلونی، وکیل حقوق بشر، بر سر سیاست دولتش در مورد غزه اختلاف نظر جدی داشته است. این نظر که سه هفته پس از جمع آوری کمک مالی در لس آنجلس منتشر شد، می تواند به عنوان یک اعتصاب زمان بندی شده برای حداکثر اثرگذاری تلقی شود.

اما کلونی فقط یک ستاره سینما نیست. او یک جمع آوری کمک مالی قدرتمند برای دموکرات ها است و سال ها است. با توجه به اینکه کالیفرنیا، و به ویژه صنعت هالیوود، بخش مهمی از سرمایه نقدی حزب است، اظهارات کلونی تهدیدی واقعی برای آقای بایدن است.

این همچنین به دنبال ابراز نارضایتی از سوی دیگر اهداکنندگان اصلی دموکرات، مانند رئیس نتفلیکس، رید هستینگز و رئیس IAC، بری دیلر است.

این بازیگر همچنین درگیر سیاست حزبی است و روابط نزدیکی با باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا دارد. تصور اینکه او در نیویورک تایمز به این شکل دراماتیک ظاهر می شد و شمشیر دولبه را علیه رئیس جمهور مستقر شلیک می کرد، بدون حداقل تایید ضمنی دموکرات های برجسته، سخت است.

ترامپ که چهارشنبه شب از هیاهوی دموکرات‌ها لذت می‌برد، در شبکه‌های اجتماعی درباره کلونی نوشت: «او مثل موش‌ها، هر دوی آن‌ها، به «جو کج» علاقه دارد.

دموکرات های برجسته به طور فزاینده ای چیزهایی می گویند که بایدن را به فکر وادار کند.

ستون سناتور ولش در واشنگتن پست می‌گوید: «ما از رئیس جمهور بایدن خواسته‌ایم تا برای بسیاری از افراد برای مدت طولانی کارهای زیادی انجام دهد.

«این نیاز به ایثار و شجاعت بی نظیری داشت. ما به او نیاز داریم که مانند قبل ما را در اولویت قرار دهد. من از او می خواهم که اکنون این کار را انجام دهد.

در اوایل روز، ساعاتی قبل از انتشار نظرات کلونی و ولش، نانسی پلوسی، رئیس سابق مجلس نمایندگان که هنوز نفوذ قابل توجهی در حزب دارد، از پیشنهاد آقای بایدن برای انتخاب مجدد حمایت نکرد.

او گفت که منتقدان رئیس جمهور باید تا پایان نشست ناتو در این هفته زبان خود را حفظ کنند. او گفت: “هر چه فکر می کنی، نباید آن را روی میز می گذاشتی تا زمانی که ببینیم این هفته چگونه پیش می رویم.”

او افزود که آقای بایدن باید به زودی درباره ادامه مبارزات انتخاباتی خود تصمیم بگیرد. وقتی تحت فشار قرار گرفت که رئیس جمهور قبلاً به صراحت اعلام کرده که در رقابت باقی خواهد ماند، او رد شد. خانم پلوسی گفت: “من از او می خواهم که هر کاری که تصمیم می گیرد انجام دهد.”

و بعداً در همان روز، تیم کین، سناتور ویرجینیا – معاون هیلاری کلینتون در سال 2016 – سخنان مشابهی را در مورد اینکه چگونه رئیس جمهور “کارهای میهنی برای کشور انجام می دهد” و “آن تصمیم را می گیرد” ارائه کرد.

پرامیلا جایپال، نماینده کنگره از واشنگتن، رئیس گروه کنگره ترقی خواه، این را با صراحت تر بیان کرد: “من کاملاً از او به عنوان نامزد ما حمایت می کنم تا زمانی که او نامزد ما شود.”

گویی که حامیان باحال آقای بایدن به سادگی از «بله، من هنوز کاندیداتوری هستم» را برای پاسخ قبول نکردند.

بایدن: نانسی پلوسی می گوید رئیس جمهور تصمیم به ادامه کار گرفته است

در همین حال، حتی برخی از سرسخت ترین حامیان آقای بایدن شروع به درگیر شدن در سناریوهای چه خواهد کرد. گاوین نیوسام، فرماندار کالیفرنیا گفت که او همچنان از رئیس جمهور حمایت می کند و در صورت کنار رفتن آقای بایدن، با کامالا هریس، معاون رئیس جمهور به عنوان نامزد رقابت نخواهد کرد.

دموکرات‌های سنا روز پنجشنبه با مقامات کمپین بایدن دیدار و درباره آینده کمپین گفتگو کنند. و حکیم جفریس، رهبر اقلیت مجلس نمایندگان گفت که تا روز جمعه مستقیماً با رئیس جمهور درباره مشکلات حزب دموکرات صحبت خواهد کرد.

چرخ‌ها می‌چرخند، اما مشخص نیست که به وضوح حرکت می‌کنند یا در جای خود می‌چرخند.

اگر آقای بایدن عقب نشینی کند، هنوز مشخص نیست که چه اتفاقی خواهد افتاد. برخی پیشنهاد کرده اند که خانم هریس به عنوان معاون رئیس جمهور در ردیف بعدی قرار دارد.

بایدن در دیدار با استارمر به سوالات خبرنگاران توجهی نمی کند

کلونی گفت راه حل این است که دموکرات ها دوباره جمع شوند و نامزد جدیدی را انتخاب کنند، اگرچه او نمی داند که این روند چگونه ممکن است انجام شود. و فرض او مبنی بر اینکه به دلیل کوتاه شدن دوره مبارزات انتخاباتی، نامزد حزب قادر خواهد بود از بررسی دقیق مخالفان و مبارزات انتخاباتی منفی – چه از سوی دیگر دموکرات‌ها یا جمهوری‌خواهان – اجتناب کند، بسیار ساده لوحانه به نظر می‌رسد.

در حالی که روحیه واشنگتن در 24 ساعت گذشته علیه رئیس جمهور تغییر کرده است، اما وضعیت ریاضی او تغییر نکرده است.

آقای بایدن همچنان سهم شیر نمایندگان کنگره ملی را در دست دارد که در نهایت در مورد نامزدی حزب برای ریاست جمهوری تصمیم گیری می کند. و در حالی که این نمایندگان به وضوح هیچ تعهدی برای حمایت از او ندارند، او می تواند هر کسی را که وفاداری کافی نشان نمی دهد جایگزین کند.

نظرسنجی‌ها، اگرچه نشان می‌دهند او پس از ترامپ قرار دارد، اما از زمان مناظره شوم او تغییر چشمگیری نداشته است. و تعداد کمی نشان می‌دهند که بدیهی‌ترین گزینه‌ها برای او – معاون رئیس‌جمهور و فرمانداران برجسته دموکرات – بسیار بهتر عمل می‌کنند.

حتی منتقدان آقای بایدن که به میهن‌پرستی، احساس وظیفه و نگرانی او نسبت به دموکراسی آمریکایی با توجه به پتانسیل ریاست‌جمهوری دوم ترامپ اشاره می‌کنند، تلویحا اذعان می‌کنند که تصمیم در نهایت با اوست.

با این حال، چهارشنبه نشان داد که اگر به جلو برود، هرگز نمی تواند نگرانی های هم سن و سال خود را به طور کامل از بین ببرد.

عملکرد او در مناظره ممکن است تبدیل به یک زخم خودزنی شود که هرگز التیام نمی یابد.دیدگاهتان را بنویسید